Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hrad Vastseliina

V jihovýchodním Estonsku se na strmém kopci nad řekou Pisou rozkládají impozantní trosky hradu Vastseliina. Leží na okraji vesnice Vahtseliina a asi 4 km od městečka Vastseliina. Tato oblasti kvůli své poloze na obchodní cestě Riga – Pskov byla dějištěm mnoha bitev.

Hrad Vastseliina založili ve 14. století němečtí rytíři. Stal se tak hraničním bodem mezi územím řádu německých rytířů a ruskou zájmovou oblastí. Až do poloviny 19. století oblast vzkvétala. Hrad stojí přímo u silnice do Meremäe.

Když se vydáte k hradu směrem od bývalé normanské hospody, vlevo v údolí se před vámi otevře park panství Vastseliina, ve kterém začíná 15 km dlouhá pěkná okružní turistická stezka. Ta vede podél řeky až na sever k Suumremetse. Nedaleko trosek je umístěna mapa s pěšími a cyklistickými stezkami.

Do Vastseliiny se můžete dostat pravidelným autobusovým spojem z okresního města Võru, který jezdí několikrát denně. Některé autobusy pak pokračují dále do Missa.

- jap -

Předchozí články z Estonska:
Estonský ostrov Hiiumaa
Pärnu – kulturní metropole Estonska
Narva - ruské město v Estonsku
Tartu – opravdové Estonsko
Haapsalu – kde bahno léčí

Článek byl zobrazen 2 461 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko