Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Estonsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Estonsko.

Sovětský skanzen v Sillamae

Sovětský skanzen v Sillamae

Na severovýchodě Estonska se v kraji Ida-Virumaa rozkládá městečko Sillamäe, kde žije kolem 18 tisíc převážně rusky mluvících obyvatel. Leží na pobřeží Narevského zálivu, mezi městečky Jõhvi a Narva. Město není častým cílem turistů a to i přesto, že jeho vzhled, atmosféra, historie i současnost jsou v Estonsku něčím jedinečným.

celý článek

 

Hrad Vastseliina

Hrad Vastseliina

V jihovýchodním Estonsku se na strmém kopci nad řekou Pisou rozkládají impozantní trosky hradu Vastseliina. Leží na okraji vesnice Vahtseliina a asi 4 km od městečka Vastseliina. Tato oblasti kvůli své poloze na obchodní cestě Riga – Pskov byla dějištěm mnoha bitev.

celý článek

 

Estonský ostrov Hiiumaa

Estonský ostrov Hiiumaa

Hiiumaa ležící v Baltském moři je s rozlohou 1023 km2 druhým největším estonským ostrovem. Je jen velmi řídce osídlen, žije na něm okolo 11 tisíc obyvatel. Ostrov se pyšní dlouhými plážemi, pěknou krajinou ve vnitrozemí, panuje zde pohoda a klid.

celý článek

 

Pärnu – kulturní metropole Estonska

Pärnu – kulturní metropole Estonska

Pärnu ležící v Pernovském zálivu je hlavním městem jihozápadního Estonska. Je to tiché přímořské letovisko oplývající velkou koncentraci sanatorií a léčeben. Tato zařízení sem přitahují davy rekreantů, mezi hosty potkáte převážně finské seniory, kteří se zde léčí a podstupují nejrůznější kúry.

celý článek

 

Narva – ruské město v Estonsku

Narva – ruské město v Estonsku

Na řece Narva, která protéká severovýchodním Estonskem a tvoří přirozenou hranici s Ruskem, se rozkládá stejnojmenné město, které je třetím největším v zemi. Narva tak leží ve velmi kontroverzní oblasti, v regionu s nejvyšší nezaměstnaností v zemi, kde estonské obyvatelstvo tvoří jen menšinu.

celý článek

 

Tartu – opravdové Estonsko

Tartu – opravdové Estonsko

Na jihovýchodě Estonska najdeme jedno z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v zemi – město Tartu. Jde o druhé největší město v Estonsku, které vyniká svou architekturou, atmosférou a výbornou polohou v krajině mírných kopců a jezer. Město se stalo historickým, kulturním a sportovním centrem celé oblasti.

celý článek

 

Haapsalu – kde bahno léčí

Haapsalu – kde bahno léčí

Na západním pobřeží Estonska, které je považováno za nejzajímavější část estonského venkova, se rozkládá lázeňské město Haapsalu. Zdejší léčivá teplá mořská voda a hojivé bahno jsou známé již po stovky let. Ve městě panuje poklidná, spíše venkovská atmosféra, proto je skvělým místem k odpočinku či procházkám.

celý článek

 

Národní park Lahemaa – země zálivů

Národní park Lahemaa – země zálivů

V severním Estonsku se na ploše necelých 700 km2 rozkládá největší a nejstarší národní park v zemi. Národní park Lahemaa byl vyhlášen v roce 1971, jako vůbec první v tehdejším SSSR, za účelem uchování mnoha zdejších přírodních zajímavostí, ale také řady historických, archeologických a kulturních památek.

celý článek

 

Tallinn – dávný přístav ruského impéria

Tallinn – dávný přístav ruského impéria

Na jižním pobřeží Tallinnského zálivu se u pobřeží Baltského moře rozkládá Tallinn – hlavní město Estonska, významné hospodářské, obchodní a kulturní centrum země. Díky své unikátní středověké atmosféře, která se prolíná s moderní duší místních obyvatel, se stal Tallinn jedním z turisticky nejnavštěvovanějších evropských měst.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko